Ana Sayfa > Dini Bilgiler > Diş Ağrısının Geçmesi İçin Okunacak Dua

Diş Ağrısının Geçmesi İçin Okunacak Dua

Kabir azabına denk olduğu söylenen diş ağrısı için okunacak duaları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Diş ağrısı için dua okuyarak şifa bulabilirsiniz. Ancak ilk önce doktora gidilmesi gerektiğini unutmayınız. Diş ağrısını geçirecek sebepleri yerine getirmek aynı zamanda dua etmek gerekir. Hem fiili dua hem kavli dua edilmeli. İşte diş ağrısı için okunacak dua…

Diş ağrısı oldukça önemlidir, bu sebeple diş ağrısı için dua okunabilir, diş ağrısı için şifa duası ve diş ağrısı için okunacak dualar vardır. Hayatımızda birçok hastalık ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Fakat diş ağrısı, kabir azabından beter olduğu söylenmektedir. Bu sebeple dua okuyarak şifa bulabileceğimiz birçok dua vardır. Diş ağrısı için dua oldukça faydalıdır. Şifayı ilk önce olması gerektiği gibi doktorlarda aramak daha sonra da Allah’a sığınmak gerekir. Bu nedenle diş ağrısına iyi gelen dualar okumakta fayda bulunmaktadır. Eğer diş ağrısı için şifa duası arıyor iseniz aşağıda ki dualar Allah’ın izni ile size faydalı olacak ve ferahlığı hissedeceksiniz.

Diş ağrısı için dua okumak tabi ki yararlıdır. Ama unutmamak gerekir ki, ilk önce doktora gitmek gerek, doktor sağlığınız için uygulayacağı tedavileri eksiksiz yapmak gerekir. İlaç verdi ise ilaç içilmeli, farklı bir şey var ise o da yapılmalıdır. Tüm işler yapıldıktan sonra yapılması gereken en iyi şey dua etmektir. Duanın vakti ve zamanı yoktur. Aşağıda yer alan duaları her zaman ve her an okuyabilirsiniz. Ama şifa Allah’ındır. Bu sebeple siz elinizden geleni yapın daha sonra gerisini Allah’a bırakın. O her şeyi gören ve bilendir. Bu sebeple acıyı da, ızdırabı da görmektedir.

Diş Ağrısı için Dua

Ebu Beşir şöyle diyor:

-İmam Bakır’a (as) geceleri beni yatağımdan kaldıran diş ağrımdan şikayette bulundum ve bana İmam Bakır şöyle dedi:

-Ey Ebu Beşir! Ağrı dişine geldiği zaman elini dişinin üstüne koy ve Fatiha ve İhlas surelerini oku ve daha sonra şu ayeti oku:

“Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sehâbi. Sun’allahillezî etgane kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.“

Anlamı:

“Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır. Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden Allah’ın işidir bu. Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.” (Neml 88. / Mefatih ‘ul Hacat , 161)

Diş Ağrısı için Okunacak Dualar

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Bu dua zikredilir iken sağ elimizin işaret parmağını ağrısı çekilen diş üzerine konulması önerilmektedir. (yanak üstünden yapılmalıdır, el ağız içine sokulmamalı.)

Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru

Bu duaya başlamadan önce 3 defa Euzü besmele çekilir, Peygamber efendimiz (S.A.S) kendisi tarafından okuduğu aşağıda ki dua okunur.

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Bu dua hepsinden farklıdır ve  Allah’a bir yalvarma anlamı taşımaktadır. “Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım” anlamı taşır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir