Ana Sayfa > Rüya Tabirleri > Rüyada Azl (Göreve Son Verme) Görmek  ne anlama gelir?

Rüyada Azl (Göreve Son Verme) Görmek  ne anlama gelir?

Rüyada Azl (Göreve Son Verme) Görmek  ne anlama gelir? nasıl yorumlanır  işte detaylar…

Rüyada Azl (Göreve Son Verme) Görmek

is.jpg

Görevli bir kişinin rüyasında azledildiğini görmek

Görevli olan bir kimsenin rüyasında azledildiğini görmesi; hayra alâmet değildir. Böyle bir rüyanın görülmesi halinde rüyayı gören kimsenin din yönünden ihmalkâr olduğuna ve ibadetlerini gerektiği şekilde yerine getirmediğine işaret sayılır.

Kendisinin kendi altındakilerin görevine son verdiğini görmek

Bir kimsenin rüyasında kendisinin bir daire âmiri olduğunu ve emri altında çalışan memurlardan birisinin görevine son verdiğini görmesi; rüya sahibinin hanımından ayrılacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kendisinin görevine son verildiğini ve yerine başkasının atandığını görmesi; onun bulunduğu vilâyette valiye bazı düşmanı tarafından bir kötülüğün erişeceğine işaret eder. Bunun için işlerine sıkı sıkıya sarılması gerektiğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre: Görevden alınmak memur için vazifenin devam ve bekasına, diğerleri için sıkıntılı uğraşlara, aynı görevle başka yere ya da başka bir göreve tayin bazen bunun gerçekleşmesine, bazen malda meydana gelecek zarara delalet eder.

Seyyid Süleyman, Ebu Said’ül Vaaz’ın kavline göre; vazife sahibi biri rüyasında azl edildiğini görürse, memuriyeti devamlı olur. Azl olunmuş bir memurun tekrar tayin edildiğini görmesi, umumiyetle şuuraltı olarak kabul edilir.

Kirmani demiştir ki: Büyüklerden birinin azl olunduğunu görmek, ya onun dininde bir noksana veya mertebesinde düşüşe işaret eder.

Cabir’ül Mağribi şöyle diyor: Dindar ve dürüst bir şahsın azl edildiğini görmesi, hayır değildir. Dinden uzak bir zatın aynı rüyayı görmesi, memuriyete tayin olacağına veya bir rütbe alacağına delalettir.

Tabircilerin çoğuna göre bu rüya yorumlanmaya değmez. Vazife erbabı olmayan birinin memuriyete getirildiğini görmesi zorluğa ve geçim sıkıntısına delalettir. Fakat memur olup azledildiğini görmesi şifa ve selametle tabir edilir.

İhtiyarın birinin azledildiğini görmek

Bir ihtiyarın azl olunduğunu görmesi hayırdır. Aynı rüyayı bir gencin görmesi, iyi değildir. Büyük mevkie layık bir insan azledildiğini görürse, makamı yükselir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir