Adale Kasılmaları ve Bitkisel Tedavisi

Adale Kasılmaları ve Bitkisel Tedavisi
21 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 9.644 kez okundu.

ADALE KASILMASI
Adale kasılmalarında yapılacak terkip

R -1: “Birer kaşık susam yenir. Ayrıca lâpası da kasılan adaleye ko­nu r.

R – 2: “Susam yağı içilmeli veya adale aynı yağ ile masaj yapı İmalı.

ADALE KUVVETLENDİRİLMESİ
Adalelerin kuvvetlendirilmesi için terkipler:

R -1: “Mersin yaprağı 200 gr. kaynatılarak adale üstüne masaj yapıIır.”

R – 2: “Birer fincan susam yağı içilir.

R – 3: “Mersin ağacının meyveleri kaynatılır, elde edilen sıcak su ile masaj yapılır.

R – 4: “Servi yaprağı, kozalakları ezilerek lâpa yapılır, gevşek azanın üzerine konur.

R – 5: 50 gr. çam fıstığı yenir.

Asırlardan beri insanlık âleminin en büyük şifa menbaı diye ifa­de ettikleri, çeşitli bitki ve otlara karşı alâkanın giderek arttığı ve bu bitkilerin bütün dünyada çok yaygın bir şekilde kullanıldığı günü­müzde, memleketimizde de bu ihtiyaca cevap verebilecek bitkiler vardır.insanların hastalıklarının tedavisi cihetinde cidden faydalı reçete­ler ve tavsiyeler sunması bakımından büyük değer taşımakta. Sizde Şifalı Bitkiler ile hastalıklarınıza doğal bitkisel çözüm ile derdinize deva bulabilirsiniz.

Uzun yıllar süren tecrübeler sonucu gerek İslâm tıb âlimleri, ge­rekse diğer tıb bilim adamları çeşitli bitki ve otların insan vücuduna ne gibi faydalar ve zararlar sağladığını belirlemişler ve belirlemiş ol­dukları bilgilerin ışığı altında bitkilerin insan sağlığına faydalı, hasta­lıklarına da çare olması maksadı yada bitkilerle hastalıkları tedavi maksadı wep sayfamızda sizler için Şifalı otlar, Şifalı taşlar, Şifalı bitkiler ile sizler için derledik….

Şifalı Bitkiler Nedir? Şifalı bitkiler içerdiği çeşitli moleküller ve vitaminler ile insanlar için oldukça faydalı bitkilerdir. Şifalı bitkiler birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Siyatik ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı, sırt ağrısı, baş ağrısı, kulak ağrısı, diş ağrısı, berelenme, kesik, burkulma, adet sancısı, böcek ısırması gibi durumlarda ağrıları dindirme özelliğinden dolayı iyi geldiği bilinmektedir.

İlaç olarak bitkilerin kullanımı, insanlık tarihinin en eski tıbbi tekniklerinden biridir. Etnobotanik (bitkilerin geleneksel olarak insanlar tarafından kullanımları) gelecek ilaçları keşfetmek için etkili bir yol olarak kabul edilmektedir. Hekimlerin mevcut ilaçların çoğu aspirin, dijitalisten, kinin ve afyon içeren bitkisel ilaçlar olarak kullanımının uzun bir geçmişi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git