1. İÇERİKLER

  2. HUTBELER

  3. 27 Mart 2020 Cuma Hutbesi! Ali Erbaş Cuma Namazı Kıldırdı

27 Mart 2020 Cuma Hutbesi! Ali Erbaş Cuma Namazı Kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş , Beştepe Millet Camisi'nde cuma hutbesi irat etti.

A+A-

27 Mart 2020 Cuma Hutbesi , Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaşın tarafından canlı olarak okundu.

Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş ,  Beştepe Millet Camisi'nde cuma hutbesi irat etti.

27 Mart 2020 Cuma Hutbesi (27.03.2020) 

Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılındı.

DİYANET YAZILI AÇIKLAMA İLE DUYURDU

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, giderek artan salgın tehlikesi sebebiyle geçen hafta olduğu gibi bugün de ülke genelinde cuma namazlarının kılınmayacağı belirtildi.

Açıklamada, "İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri olan bu ibadetin devam etmesi ve cuma namazına gidemediği için milletimizin yaşadığı üzüntünün bir nebze giderilebilmesi adına Türkiye'de sadece Ankara'da Beştepe Millet Camisi'nde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla ve salgına karşı gerekli tedbirler alınarak cuma namazı eda edilecektir." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca vatandaşların Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından verilecek hutbeyi televizyonları aracılığıyla dinleyebilecekleri bildirildi.

 

20-mart-2020-ali-erbas-cuma-hutbesinde.jpg

 

27 MART 2020 CUMA HUTBESİ OKUNDU

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında Cuma hutbesini okudu. Hutbede koronavirüs önlemlerine dikkat çekildi. Önlemlerin insan sağlığı için önemli olduğu ve riayet edilmesi gerektiği belirtildi.

CUMA NAMAZI KILINDI

Beştepe'de Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından alınan özel önlemler ile cuma namazı kılındı. Koronavirüs salgını için dua edildi.

20-mart-2020-ali-erbas-cuma-hutbesinde-2.jpg

CUMALARA ARA VERİLMİŞTİ

Koronavirüs salgınının Türkiye sınırları içinde görülmesinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazlarının bir süreliğine durdurulduğunu açıklamıştı.

Erbaş yaptığı açıklamada vakit namazlarının da camilerde cemaatle kılınmayacağını söylemiş, münferid olarak namazların ise kılınacağını ifade etmişti.

Erbaş, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in konuya dair hadislerini hatırlatmıştı. Veba salgını döneminde Peygamberin uyarılarını hatırlatan Erbaş, İslam'ın önceliğinin insan sağlığı olduğunu söylemişti.

Erbaş, Hz.Ömer'in veba nedeniyle sefer güzergahını değiştirdiğini de ifade etmişti.

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.