1. İÇERİKLER

  2. HUTBELER

  3. 1 Ocak Cuma Hutbesi - 2021
1 Ocak Cuma Hutbesi - 2021

1 Ocak Cuma Hutbesi - 2021

Diyanet 1 Ocak Cuma Hutbesi! Cuma günü tüm Türkiye'de okunan 1 Ocak 2021 ( 01.01.2021 ) Cuma Namazında okunacak olan Diyanet 1 Ocak Cuma hutbesi yayınlandı. Cuma Hutbesinin konusu "Geçmişin muhasebesi, geleceğin imarı " oldu.

A+A-

1 Ocak 2021 Cuma Hutbesi Yayınlandı!

Cuma Hutbesi 1 Ocak 2021 ( 01.01.2021 ) Cuma Hutbesi

1 Ocak 2020 Cuma günü kılınacak olan Cuma namazında okunacak olan Cuma hutbesi

Peki, Bu haftanın Cuma hutbesi konusu ne? İşte (01.01.2021) 1 ocak Cuma hutbesi konusu "

Geçmişin muhasebesi, geleceğin imarı " 1 Ocak 2021 Cuma Hutbesi Detaylar haberimizde...

Tarih: 01.01.2021

 

GEÇMİŞİN MUHASEBESİ, GELECEĞİN İMARI

Muhterem Müslümanlar!

Ömür takviminden her gün bir yaprak daha eksilirken, her geçen yıl, bizi Rabbimizin huzurundaki hesap gününe biraz daha yaklaştırıyor. Hayat sermayemiz azalırken, ahirette hayretler içinde okuyacağımız ve karşılığını göreceğimiz amel defterlerimiz kabarıyor.  

Aziz Müminler!

Geçen yıllarımızın muhasebesini yapalım. Nefsimizi hesaba çekip kendimizle yüzleşelim. Hata ve günahlardan vazgeçip tövbe edelim. Rabbimize, kendimize, ailemize ve tüm mahlûkata karşı sorumluluklarımızı hatırlayalım. Zira Cenâb-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de bizi şöyle uyarıyor: “Ey iman edenler! Allah’a itaatsizlikten sakının. Herkes yarın için ne hazırladığına baksın!”[i]

Kıymetli Müslümanlar!

Gelecek günlerimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlayalım. Dünyevî heves ve arzuların peşinden hırsla koşarken ahiretimizi heba etmeyelim. Aldığımız her kararın, söylediğimiz her sözün, işlediğimiz her davranışın Yüce Allah tarafından görüldüğünü, duyulduğunu, bilindiğini ve bütün bunlardan hesaba çekileceğimizi unutmayalım.

Değerli Müminler!

Resûl-i Ekrem (s.a.s) bir hadisinde şöyle buyurur: “Allah, sadece samimi bir şekilde ve kendi rızası gözetilerek yapılan amelleri kabul eder.”[1]

O halde, samimiyetle Rabbimize yönelelim. Amel defterlerimizin ibadet ve iyilikle dolacağı bir ömür geçirme kararlılığında olalım. Salgınla imtihanda olduğumuz bu zor günlerde umudumuzu, inancımızı, gayretimizi, birbirimize olan güvenimizi ve desteğimizi daima canlı tutalım.

 

1 OCAK 2021 CUMA HUTBESİ İNDİR!

 

[1] Haşr, 59/18.

[1] Nesâî, Cihâd, 24.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İÇERİĞE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.